התנדבות

עמותת 'רוח נשית'- עצמאות כלכלית לנשים נפגעות אלימות מסייעת לנשים לצאת ממעגל האלימות באמצעות צמיחה אישית ופיתוח יכולות כלכליות.

מודל העבודה ברוח נשית מבוסס על ליווי פרטני של כל אישה על פי המקום שהיא נמצאת בחיים, היכולות שלה, הצרכים שלה, המיומנויות שלה, הרצון והתשוקות שלה.

העמותה מפעילה מערך מתנדבות התורמות בתחומי העשייה השונים של העמותה.

המתנדבות מהוות גורם משמעותי ביכולת של העמותה להיענות לצרכים של הנשים האמיצות הפונות אלינו.

המתנדבות שלנו יוצרות לנשים הפונות אלינו מרחב בטוח ותומך, אישי, אותנטי, א-פורמלי ומעצים שבו הן יכולות לצמוח ולהביא את היכולות שלהן לידי מימוש.

"באתי לתת ואני רק מקבלת"   יפית הוס מתנדבת ברוח נשית

 

המתנדבות שלנו הן שותפות לעשייה בכל התחומים בהן העמותה פועלת: בבוטיק שמלות הכלה,

בבוטיק שמלות ערב , בהרצאות, בסדנאות, באדמיניסטרציה ובתכנית הדגל שלנו שהיא ליווי אישי וארוך טווח.

 

התפיסה שלנו בעמותה היא לראות כל פונה באופן אינדיבידואלי - לכל אחת ואחת צרכים, רצונות, שאיפות ויכולות. בזכות המתנדבות שלנו אנו יכולות לתת מענה אישי ותואם לכל פונה.

 

המתנדבות שלנו זוכות בהכשרה מעמיקה בתחומים השונים (ליווי אישי, הרצאות והתנדבות בבוטיק) שמתקיימת בבית רוח נשית בתל אביב-יפו ובשלוחות ברחבי הארץ. לאחר ההכשרה ותוך כדי הליווי, המתנדבות שלנו נהנות מליווי אישי ומשתתפות בקבוצות הדרכה המונחות על ידי הצוות המקצועי של העמותה.

ניתן להתנדב בתחומים הבאים:

 • מנטוריות תהליך
  ליווי פרטני ארוך טווח של נשים נפגעות אלימות ותמיכה בתהליכי התפתחות מקצועית, תעסוקתית ואישית. התפקיד דורש כישורים בין-אישיים ברמה גבוהה, ובמיוחד יכולת הכלה, קבלה, רגישות, סבלנות, יוזמה, יכולת לפתרון בעיות וחשיבה יצירתית. בנוסף נדרשים ניסיון משמעותי בשוק העבודה (כשכירה או כעצמאית). ההתנדבות מתאימה לנשים מגיל 30 ומעלה. נדרשת מחויבות של שנה לפחות הכוללת פגישות ליווי שבועיות והשתתפות בהכשרה והדרכות.ות.

 • מנטוריות תעסוקה 
  ליווי פרטני קצר (כ 15 מפגשים)  הממוקד בתהליך חיפוש עבודה. נדרש ידע וניסיון בתהליך ליווי לתעסוקה.  היכרות עם שוק התעסוקה ומיומנות בחיפוש עבודה בנוסף לדרישות המצוינות במנטורינג תהליך.

       רקע במשאבי אנוש - יתרון.

 • מנטוריות עיסקיות 

       ליווי פרטני קצר הממוקד בתהליך בניה ופיתוח של עסק. נדרש ידע וניסיון בתהליך ליווי עסקי.  בנוסף כל הדרישות             המצוינות במנטורינג תהליך

 • מנטוריות לניהול תקציב

       ליווי פרטני קצר (כ 10 מפגשים) הממוקד בניהול תקציב. נדרש ידע וניסיון בתהליך ליווי  לניהול תקציב.  בנוסף, כל             הדרישות המצוינות במנטורינג תהליך.

 • מנטוריות לבירור ומיצוי זכויות

      ליווי פרטני מוכוון מטרה לבירור ומיצוי זכויות מול גורמים מוסדיים שונים. נדרש ידע וניסיון בנושא.

 • מאמנות אישיות ומקצועיות

 • אימון פרטני  מוכוון מטרה של נשים למשך 15 מפגשים בני שעה כל מפגש. מטרת האימון תקבע על פי צרכיה האישיים של כל משתתפת (אישה נפגעת אלימות ). נדרש ידע וניסיון מוכח באימון אישי או תעסוקתי (לקריירה) או עסקי של  לפחות 150 שעות  והכרה של לשכת המאמנים.

 • התנדבות ב'מרחב הנשי הפתוח'

 • המרחב הוא מפגש בלתי פורמאלי, ספונטני וחברתי, אשר מהווה פלטפורמה לשותפות אמיתית בין נשים - צוות, מתנדבות ומשתתפות. בכל מפגש ישנו חלק חברתי וכן חלק מונחה ובו הרצאה/סדנה שונה מדי שבוע, בתחומים שונים ומגוונים. ההתנדבות במרחב היא  ע"י הרצאה או סדנה חד פעמית בנושא שבו יש למתנדבת מומחיות.

 • המרחבים מתקיימים פעם בחודש במרכזי העמותה בדרום-באר שבע, במרכז -בתל אביב ובצפון – בנהריה .

 • התנדבות כמרצה

 • מערך ההדרכה של רוח הוא תחום בהתפתחות. נדרש ניסיון מוכח כמרצות ויכולת עמידה מול קהל. המתנדבות יעברו הכשרה והדרכות לגבי התכנים. התכנים והמצגות יסופקו על ידי העמותה.

 • מתנדבות לבוטיק שמלות כלה ושמלות ערב של רוח נשית

 • סיוע בהפעלת בוטיק שמלות הכלה של רוח נשית ובוטיק שמלות ערב. כל ההכנסות של הבוטיקים מופנות לפעילות העמותה. נדרשת אוריינטציה שירותית, התחייבות לשתי משמרות בחודש לפחות והשתתפות בהדרכות מקצועיות. ניסיון במכירות - יתרון.

.

מעוניינ/ת להתנדב?

 

מלא/י פרטייך בלינק למטה על מנת שנוכל להזמינך למפגש הסברה למתעניינות/ים בהתנדבות, בו תוכל/י לשמוע בהרחבה על פעילות העמותה ואפיקי ההתנדבות בה. מפגשי ההסברה יתקיימו אחת לחודשיים, אנו נעמוד איתך בקשר בשבועות הקרובים לגביי מועד המפגש הקרוב.
 

תודה רבה!