top of page

התנדבות

עמותת רוח נשית מסייעת לנשים לצאת ממעגל האלימות באמצעות צמיחה אישית ופיתוח יכולות כלכליות.

מודל העבודה מבוסס על ליווי פרטני של כל אישה על פי המקום בו היא נמצאת בחיים, היכולות שלה, הצרכים שלה, המיומנויות שלה, הרצון והתשוקות שלה.

העמותה מפעילה מערך מתנדבות התורמות בתחומי העשייה השונים של העמותה.

המתנדבות מהוות גורם משמעותי ביכולת של העמותה להיענות לצרכים של הנשים האמיצות הפונות אלינו. המתנדבות שלנו יוצרות לנשים הפונות אלינו מרחב בטוח ותומך, אישי, אותנטי, א-פורמלי ומעצים שבו הן יכולות לצמוח ולהביא את היכולות שלהן לידי מימוש. הן גם שותפות לעשייה בכל התחומים בהן העמותה פועלת: בבוטיק שמלות הכלה ושמלות ערב, בהרצאות, בסדנאות, באדמיניסטרציה ובתכנית הדגל שלנו שהיא ליווי אישי וארוך טווח.

 

התפיסה שלנו בעמותה היא לראות כל פונה באופן אינדיבידואלי - לכל אחת ואחת צרכים, רצונות, שאיפות ויכולות. בזכות המתנדבות שלנו אנו יכולות לתת מענה אישי ותואם לכל פונה.

המתנדבות שלנו זוכות בהכשרה מעמיקה שמתקיימת במשרדי רוח נשית בתל אביב-יפו ובשלוחות ברחבי הארץ. לאחר ההכשרה ותוך כדי הליווי, המתנדבות שלנו נהנות מליווי אישי ומשתתפות בקבוצות הדרכה המונחות על ידי הצוות המקצועי של העמותה.

"באתי לתת ואני רק מקבלת"   יפית הוס מתנדבת ברוח נשית

ניתן להתנדב בתחומים הבאים:

  • מתנדבת מענה ראשוני (אינטייק טלפוני) לנשים הפונות לעמותה

התפקיד דורש יכולת הקשבה, אמפתיה ורגישות גבוהה. עדיפות תינתן לנשים בעלות ניסיון בתהליך קבלה של פונות, יכולת אבחון ראשוני, הסברה והפניה, מהתחומים הבאים: עובדות סוציאליות/קרמינולוגיות/ מקצועות מדעי ההתנהגות. ההתנדבות לפעם עד פעמים בשבוע, למשך 3 שעות (בין השעות 9:00-17:00). הכשרה וליווי יינתנו ע"י העמותה.

  • מנטוריות תהליך

ליווי פרטני ארוך טווח של נשים נפגעות אלימות ותמיכה בתהליכי התפתחות מקצועיים, תעסוקתיים ואישיים. התפקיד דורש כישורים בין-אישיים ברמה גבוהה, ובמיוחד יכולת הכלה, קבלה, רגישות, סבלנות, יוזמה, יכולת לפתרון בעיות וחשיבה יצירתית. בנוסף נדרש ניסיון משמעותי בשוק העבודה (כשכירה או כעצמאית). ההתנדבות מתאימה לנשים מגיל 30 ומעלה. נדרשת מחויבות של שנה לפחות הכוללת פגישות ליווי שבועיות והשתתפות בהכשרה והדרכות.

  • מנטוריות תעסוקה 

ליווי פרטני קצר (כ-15 מפגשים) הממוקד בתהליך חיפוש עבודה. נדרש ידע וניסיון בתהליך ליווי לתעסוקה, היכרות עם שוק התעסוקה ומיומנות בחיפוש עבודה. כל אלו בנוסף לדרישות המצוינות במנטורינג תהליך.

 רקע במשאבי אנוש - יתרון.

  • מנטוריות עיסקיות 

ליווי פרטני קצר הממוקד בתהליך בניה ופיתוח של עסק. נדרש ידע וניסיון בתהליך ליווי עסקי, בנוסף לדרישות המצוינות במנטורינג תהליך.

  • מנטוריות לניהול תקציב

ליווי פרטני קצר (כ-10 מפגשים) הממוקד בניהול תקציב. נדרש ידע וניסיון בתהליך ליווי לניהול תקציב, בנוסף לדרישות המצוינות במנטורינג תהליך.

  • מנטוריות לבירור ומיצוי זכויות

ליווי פרטני מוכוון מטרה לבירור ומיצוי זכויות מול גורמים מוסדיים שונים. נדרש ידע וניסיון בנושא.

  • מאמנות אישיות ומקצועיות

אימון פרטני מוכוון מטרה של נשים למשך 15 מפגשים בני שעה כל מפגש. מטרת האימון תקבע על פי צרכיה האישיים של כל משתתפת (אישה נפגעת אלימות). נדרש ידע וניסיון מוכח באימון אישי, אימון תעסוקתי או אימון עסקי של לפחות 150 שעות והכרה על ידי לשכת המאמנים.

  • התנדבות ב'מרחב הנשי הפתוח'

המרחב הוא מפגש בלתי פורמאלי, ספונטני וחברתי, אשר מהווה פלטפורמה לשותפות אמיתית בין נשים - צוות, מתנדבות ומשתתפות. בכל מפגש ישנו חלק חברתי וכן חלק מונחה ובו הרצאה/סדנה שונה מדי שבוע, בתחומים שונים ומגוונים. ההתנדבות במרחב היא ע"י הרצאה או סדנה חד פעמית בנושא שבו יש למתנדבת מומחיות. המרחב הנשי הפתוח מתקיים בימים אלה בבאר שבע ובנהריה.

היכנסי לכאן ומלאי את טופס המתנדבות למרחב.

  • התנדבות כמרצה

מערך החינוך וההדרכה של רוח נשית הוא תחום בהתפתחות. נדרש ניסיון מוכח כמרצות ויכולת עמידה מול קהל.  המתנדבות יעברו הכשרה והדרכות לגבי התכנים. התכנים והמצגות יסופקו על ידי העמותה.

  • מתנדבות לבוטיק שמלות כלה ושמלות ערב של רוח נשית

סיוע בהפעלת בוטיק שמלות הכלה של רוח נשית ובוטיק שמלות ערב. כל ההכנסות של הבוטיק קודש לפעילות העמותה לקידום נשים נפגעות אלימות. נדרשת אוריינטציה שירותית, התחייבות לשתי משמרות בחודש לפחות והשתתפות בהדרכות מקצועיות. ניסיון במכירות - יתרון.

מעוניינ/ת להתנדב?

למעוניינות/ים להתנדב אנא מלאו את הפרטים שלכן/ם בטופס התנדבות בלינק למטה על מנת שנוכל להזמינכן/ם למפגש היכרות.

במפגש תוכלו לשמוע בהרחבה על פעילות העמותה ואפיקי ההתנדבות בה. נשמח להיות איתך בקשר בשבועות הקרובים לגביי מועד המפגש הקרוב.

 

למעוניינות בהתנדבות ב'מרחב הנשי הפתוח' - יש למלא את פרטייך בלינק המתאים (ללא רישום למפגש הסברה). 

תודה רבה!

bottom of page