top of page

תוכניות הסיוע של רוח נשית

רוח נשית פועלת על מנת לתת לנשים נפגעות אלימות הזדמנות אמיתית לבנות חיים בטוחים ועצמאיים עבורן ועבור ילדיהן באמצעות הפעלת תכניות תעסוקה והעצמה כלכלית ברחבי הארץ, בדגש על בניית תכנית אישית המותאמת לצרכיה ואתגריה של כל אישה ואישה.

תכנית הליווי של רוח נשית מספקת לנשים כלים, ידע ותמיכה להשתלבות בתעסוקה ולביסוס עצמאות כלכלית.

תכניות מקצועיות

ליווי אחת על אחת לכל משתתפות הפרויקט לאורך כל השנה. 

ליווי אישי ומקצועי על ידי מנהלת התוכנית

בניית תכנית אישית הכוללת: מנטורינג ואימון אישי, בירור ומיצוי זכויות, מלגות, הכשרות מקצועיות, ניהול פיננסי ופנסיוני ועוד.

 ליווי שבועי למשך שנה/ליווי ממוקד מטרה על ידי מתנדבת מסורה לקידום התפתחותה האישית, המקצועית, התעסוקתית והכלכלית של המשתתפת.

מנטורינג מקצועי – ליווי לתהליך קצר מועד בבשלושה תחומים עיקריים מכווני תעסוקה: מנטורינג תעסוקתי, יעוץ עסקי וניהול פיננסי.

מנטורינג ואימון אישי לתעסוקה

עמותת רוח נשית חרטה על דיגלה לסייע לנשים נפגעות אלימות לצאת לעצמאות כלכלית. מתן מלגות לימודים מהווה חלק משמעותי מתפיסה זו. מלגות הלימודים מאפשרות למשתתפות לפרוץ את המקום בו הן נמצאות ופותחות צוהר לפרנסה ראויה ומתגמלת. המלגות ניתנות למשתתפות שעברו תהליך משמעותי וקשר עקבי ויציב ברוח נשית, ותחום הלימודים שנבחר הוא בעל פוטנציאל לקידום תעסוקתי.

מלגות לימודים

 נשים בונות עסקים

הכשרה לבעלות עסק/שרוצות לפתוח עסק – משתתפות אשר בוחרות במסלול עסק עצמאי, עוברות קורס מיוחד הכולל הדרכה בנושאים כמו בניית תכנית עסקית, שיווק, מיתוג וגיוס לקוחות. בכל שנה מתקיים קורס הכשרה אחד מרוכז. המשתתפות מלוות על ידי מנהלת תוכנית "נשים בונות עסקים" לאורך השנה כולה.

המפגשים מהווים כר פורה ללמידה משותפת, עזרה בקבלת החלטות ותחושת "ביחד" שחסרה מאוד למשתתפות. מידי שבוע המרחב מארח הרצאות וסדנאות מקצועיות להעשרתן וקידומן האישי והמקצועי של משתתפות התכנית

מרחב נשי 

הכשרות מקצועיות וטכנולוגיות וסדנאות ייחודיות – משתתפות התכנית משתלבות בהכשרות מקצועיות וקורסים מגוונים, על מנת לפתח את כישורי התעסוקה, לחזק את הביטחון העצמי ולהרחיב את הידע המקצועי שלהן. קורסי מחשב, שפה, אוריינות טכנולוגית ועוד.

הכשרות מקצועיות וטכנולוגיות וסדנאות ייחודיות

 • למי מתאים הליווי של רוח נשית ?
  רוח נשית עוסקת בשיקום תעסוקתי והעצמה כלכלית לנשים נפגעות אלימות. ​ אם נפגעת מאלימות פיזית, כלכלית, מינית או רגשית בצעירותך או בחייך הבוגרים, ואת מתקשה היום לקדם ולהגשים את עצמך מקצועית ותעסוקתית,​ואת נמצאת בגילאי העבודה, ומעוניינת לקדם ולשפר את עצמאותך הכלכלית,   אנחנו מזמינות אותך לפנות אלינו בטלפון 072-2507770 או דרך האתר - לחצי צרו קשר, מלאי פרטייך ונחזור אליך.
 • מה הן תוכניות הסיוע ברוח נשית?
  התהליך ברוח נשית כולל תמיכה וליווי אישיים וצמודים במטרה לסייע לך למצוא את הכיוון והדרך הנכונים לך, ולקדם את שאיפותייך בתחום המקצועי.   הליווי ברוח נשית הינו לתקופה של עד שנתיים וחצי, ובמסגרתו כל תכניות התמיכה זמינות לך, תוך חשיבה משותפת על הצרכים והמטרות שלך. ​ שלבי הפנייה: לאחר פנייתך, נערוך עמך שיחה טלפונית ראשונית במטרה לבחון שאכן השירותים שאנו מציעות הולמים ומתאימים לצרכייך וציפיותייך. פגישת הכרות אישית, שמטרתה להכיר אותך מקרוב יותר ושאת תכירי את רוח נשית. יחד נוכל להתחיל לבחון מה ניתן לעשות כדי לקדם את עצמאותך הכלכלית ולבנות תכנית אישית ראשונית מותאמת אליך כך שתענה על צרכייך (למצוא כיוון תעסוקתי, למצוא עבודה שתספק אותך, להתמיד במקום עבודה, להביא לידי ביטוי את יכולותיך ועוד). ​ בין התכניות שלנו: מנטורינג - קשר עם מתנדבת של רוח נשית שעברה קורס הכשרה במהלכו קיבלה כלים לליווי ורגישה לנושאים איתם את מתמודדת. הקשר נמשך לרוב שנה ובמהלכו תפגשו כל שבוע כדי לסייע לך להגשים מטרות שתגדירו ביחד. המפגשים יתקיימו במקום שנוח לשתיכן ושתבחרו ביחד.   אימון (בתשלום סמלי) - סדרה של 15 מפגשים עם מאמנת מוסמכת, ותיקה ומקצועית. בתחילת התהליך תגדירו יחדיו מטרה (כגון: בניית בטחון עצמי, אימון עסקי לפתיחת עסק, זיהוי נטיות תעסוקתיות ועוד) ובעזרת כלים אימוניים תפעלו על מנת להגשים אותה.   ליווי עסקי - לנשים שהן בעלות עסק, מעוניינות או מתלבטות לגבי פתיחת עסק עצמאי, יכולות לקבל ליווי מותאם לצרכיהן ומאפשרת להן לקבל ידע וכלים מעשיים בתהליך הקמה וניהול עסק קטן, בשילוב העצמה להצלחה אישית ועסקית, קידום מכירות ושיווק. כמו כן  מתקיים ליווי פרטני על-ידי מנטוריות ומאמנות בעלות ניסיון בעולם העסקים.   מרחב נשי פתוח - בכל יום ראשון אחר הצהריים, מתקיים במשרדי רוח נשית בתל אביב מפגש חברתי חוויתי הכוללת שיח והרצאה ומתאימה למי שרוצה להכיר נשים נוספות וגם להרחיב את עולם התוכן שלה בהרצאות מעניינות ומגוונות.   לווי כלכלי - ליווי שמטרתו לתת כלים לניהול תקציב מחושב ונכון עבורך לפי הצרכים שלך.   בירור זכויות - מפגש חד פעמי עם מתנדבת לצורך חקר משותף של הזכויות שמגיעות לך שאולי לא הכרת.   ייעוץ משפטי - יעוץ חד פעמי עם עו"ד מתנדבת מ"שכר מצווה" שמיועד לנשים הזקוקות להכוונה משפטית. עו"ד תשב אתך לפגישה קצרה ותיתן לך המלצות להמשך ההתמודדות המשפטית שלך.   סדנאות תהליכיות - מפעם לפעם מתקיימים ברוח נשית סדנאות בנושאים שונים, ביניהם: סדנא העצמה תעסוקתית, סדנת "בונות עסקים" למי שמעוניינת לפתוח עסק ועוד.
 • מה הם איזורי הפעילות של רוח נשית?
  משרדי רוח נשית נמצאים בעיר תל אביב (אזור בית מעריב) ובמסגרתם ניתנים שירותים לתושבות המרכז. ​ באזור הצפון אנו מספקות שירותים דרך השלוחות שלנו בחיפה, הקריות, נהריה, סכנין ושפרעם ויישובים נוספים במגזר הערבי. באזור הדרום אנו מספקות שירותים דרך השלוחה שלנו בבאר שבע ובנגב הצפוני. ​ ​
 • איך ניתן ליצור קשר עם רוח נשית לקבלת סיוע?
  כל הפניות לרוח נשית מכל האזורים בארץ נעשות דרך טלפון 072-2507770 או באמצעות הטופס בלינק הבא: https://ruachnashit.formtitan.com/ReferenceRegisteration
מעוניינת בסיוע?

מידע ופרטי קשר של גופי סיוע:

מידע על גופי סיוע לנשים
מעוניינת בסיוע? צרי קשר

מידע ופרטי קשר של גופי סיוע - חרבות ברזל:

bottom of page