top of page

הרצאות וסדנאות

בישראל למעלה ממאתיים אלף נשים נפגעות אלימות. ארגון הבריאות העולמי מעריך כי המספר האמיתי גדול פי ארבעה (!) בשל תת-דיווח. 

הוכח שמקרי האלימות מתרחשים בכל שכבות האוכלוסיה ללא הבחנה ברמת השכלה, מקצוע, שכר או מקום מגורים.

זו האחריות של כולנו למגר את האלימות בחברה הישראלית!

רוח נשית מציעה מגוון הרצאות וסדנאות, לרשויות, חברות וארגונים, המעניקות ידע וכלים מעשיים לזיהוי, מענה ומניעה, מאפשרות להגדיל את מעגלי ההשפעה, ומסייעות להפוך לשגרירי שינוי במשפחה, במקום העבודה ובקהילה.

הרצאות וסדנאות רוח נשית

לפרטים נוספים - מלאו את הטופס למטה או צרו קשר עם עדי דורי, מנהלת תחום חינוך והסברה:

| 072-2507770 | education@ruach-nashit.org.il

הרצאות

מיועדות לעובדות ולעובדים בחברות עסקיות, ארגונים ציבוריים ורשויות מקומיות

סיפור אישי של שורדת אלימות

סיפורן האישי של נשים שורדות אלימות, שהתראיינו לספר 'באה בחשבון' שהפיקה עמותת רוח נשית. 

נשים אמיצות שחושפות בכנות מה קרה שם בבית מאחורי הדלת הסגורה, מנפצות מיתוסים ועונות על כל השאלות.

המלחמה מחוץ לשדה הקרב - אי השיוויון המגדרי בעיתות משבר 

כיצד מלחמות ומשברים לאומיים משפיעים/משליכים על זכויות נשים בכלל, ועל נשים נפגעות אלימות בפרט.

Feliz-você-é-mais-saudável.jpg

"הכל אפשרי עבורך"

רוח נשית סייעה לאלפי נשים נפגעות אלימות למצוא את הכוחות הטמונים בהן, לחלום וליצור מציאות חדשה בחייהן. מזמינות אותך להרצאה מעוררת השראה של סיפורי הצלחה וכלים ליצירת מציאות חדשה בחייך.

"יחד נשנה את כיוון הרוח"

תשובות לשאלות בוערות המעסיקות את כולנו בנושא אלימות כלפי נשים: "איך לא ידענו?", "למה היא לא עזבה?" ו"מה הקשר שלי לכל זה?!". נורות אדומות אשר צריכות להידלק בעת שיחה עם הסובבים אותנו, מדוע קשה להיחלץ מקשר אלים, למי ניתן לפנות לסיוע בעת הצורך, כיצד ניתן לעצור העברה רב דורית וכיצד נוכל לקחת חלק במסע משנה חיים.

 "אלימות כלכלית"

מהי אלימות כלכלית? מעטים מכירים את המושג אך לאחר שישמעו על מאפייניה, 1/3 יזהו אותה בסביבתם הקרובה. אלימות כלכלית נוכחת בחיי משפחות רבות בכל חלקי האוכלוסיה, ובשונה מאלימות פיזית - הסימנים הכחולים יופיעו בחשבון הבנק. כיצד אלימות כלכלית עלולה לבוא לידי ביטוי בחיינו? מה יגן עלינו מפניה, ומה העצה הטובה ביותר שנוכל לתת לילדינו.

"שלוש משלוש"

סיפורן האישי של שלוש נשים אשר הצליחו להיחלץ ממעגל האלימות ולהתחיל את חייהן מחדש. כל אחת מהן יכולה להיות השכנה שלך ממול, החברה הטובה או בת משפחה. כיצד נראים החיים במעגל האלימות, כיצד הצליחו להיחלץ ומה המסר שלהן עבורנו?

סדנאות מקצועיות

מיועדות למנהלות ולמנהלים בארגונים ולאנשי מקצוע

"זיהוי סימני מצוקה ואלימות" - קבלת ידע בנושא אלימות לסוגיה וכלים ספציפיים לעולם העבודה במסגרת האחריות הארגונית כלפי העובדות והעובדים - בדגש זיהוי, מענה ומניעה. מהם הכלים העומדים לרשותנו כמנהלים ומנהלות? מה יגרום לכך שיראו בנו כתובת לשיתוף? ולאן ניתן לפנות ולהפנות לצורך קבלת סיוע?

 

"הצעת החוק למניעת אלימות כלכלית" - ביולי 2020 אישרה ועדת השרים לחקיקה את הצעת החוק שיש בה בשורה של ממש לנפגעי ונפגעות אלימות ולחברה כולה. לצד החוק ישנה חשיבות רבה בהסברה נרחבת של המונחים ותיווך הנושא לגורמים המקצועיים ולציבור הרחב.

*מיועד לעו"ד, משפטניות ומשפטנים, עו"ס, יועצות ראש העיר למעמד האישה, משא"ב בחברות וארגונים, מקצועות טיפוליים ועוד. 

 

סדנאות הכשרה לגורמים מקצועיים בקהילה - לנשות ואנשי מקצוע הבאים במגע עם ישיר עם הקהילה, ישנה אחריות ומחויבות לזיהוי מוקדם של מקרי אלימות וסיוע. הסדנה מורכבת מהרצאה עיונית ומחלק מעשי לתרגול תקשורת אפקטיבית ומתן מענה למקרים אמיתיים מהעולם המקצועי - דרך סיפורי מקרה, ניתוח ובחינה משותפת.

*סדנה ייעודית לתחומי החינוך, רפואה וסיעוד, עריכת דין ושיפוט, מקצועות יופי, בנקאות ועוד.

הכשרות

פוסטר לקליניקות.png

"הקליניקה כמרחב מוגן"

הכשרות ייעודיות לקוסמטיקאיות - לעיתים רבות נשים נפגעות מאלימות שאינה משאירה סימנים פיזיים, והיא מוסתרת אפילו מהסביבה הקרובה ביותר מתוך פחד, בושה או הדחקה. לקוסמטיקאיות, כנשות מקצוע, קיים קשר ייחודי, קרוב ואינטימי עם לקוחותיהן, ויש בידיהן יכולת משמעותית לחולל שינוי בחיי הנשים בקהילה.

*החל משנת 2020 מהוות הכשרות לזיהוי סימני אלימות חלק אינטגרלי מתוכנית לימודי הקוסמטיקה המפוקחים על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

"שומרות ושומרי סף"

הכשרה ייעודית לכלל המגדרים בשיתוף פעולה עם רשויות מקומיות ואזוריות, לזיהוי סימני מצוקה ואלימות, מתן מענה מיטבי והפניה לגורם מקצועי מתאים לצורך קבלת סיוע. ההכשרה רותמת את יתרונות הקהילה ליצירת שינוי חברתי, ומחזקת את רשת התמיכה הניתן לתושבות ולתושבים.

"בזכות ניסיון קודם עם העמותה, בחרנו לקדם את היעד שלנו - העלאת המודעות לאלימות נגד נשים בקרב עובדי החברה תוך יצירת אימפקט חברתי, באמצעות הרצאות חשובות ומרתקות של נציגות העמותה. ההרצאות הייחודיות מצליחות להעביר את המסר ולחולל שינוי חברתי בקרב השומעים אותם"

נטע רדי, מנהלת אחריות חברתית, "התעשייה האווירית"

הרצאות וסדנאות - המלצה 1 - נטע רדי (1).J

"על אף הידע והניסיון שיש לי בתחום, למדתי עוד על אלימות כלפי נשים במסגרת סדנאות "רוח נשית": כיצד ניתן לזהות אישה נפגעת אלימות ומהם הכלים לעזרה"

דנה שינו, סגנית מנהלת המחלקה למעמד האישה ושוויון מגדרי, עיריית רמת גן

הרצאות וסדנאות - המלצה 2 - דנה שינו.

"בשל גילי הצעיר וחוסר הידע בנושא, הקורס פתח בפני עולם חדש שלא הכרתי, והעניק לי המון כלים רלוונטיים שבהם אוכל לעזור לנשים המדהימות שמגיעות אלי יום יום לקליניקה"

    נעם אהרן, "נעם לגוף ולנפש", הכשרה לקוסמטיקאיות בחברת "KB PURE"

הרצאות וסדנאות - המלצה 3 - נעם אהרון.
bottom of page