top of page

חציית הלמאנש

חציית תעלת הלמאנש בשחייה היא אתגר פיזי ומנטלי מעורר השראה. השחייניות מהנבחרת שלנו צפויות לשחות במשך שעות ארוכות במים קרים, ביום ובלילה. האימונים בעיצומם. 

תעלת למאנש
הנבחרת הכל נשית לחציית תעלת הלמאנש

ביולי 2022 זה קורה! לראשונה, תצא מישראל נבחרת שכולה נשית לחצות את תעלת למאנש. האתגר נחשב לאתגר

אקסטרים אותו השלימו שחייניות ושחיינים מעטים.

הנבחרת הישראלית בחרה לרתום את האתגר הקבוצתי למען קמפיין התרמה לעמותת רוח נשית, המסייעת לנשים נפגעות אלימות להגיע לעצמאות כלכלית, לצאת ממעגל האלימות ולחיות עם ילדיהן חיים עצמאיים ובטוחים.

תמכו בהצלחת האתגר וסייעו בעזרתו לקידום נשים נפגעות אלימות בישראל ולמאבק באלימות.

חציית הלמאנש

חציית תעלת הלמאנש בשחייה היא אתגר פיזי ומנטלי מעורר השראה. שחייניות הנבחרת הישראלית צפויות לשחות במשך שעות ארוכות במים קרים, ביום ובלילה. האימונים בעיצומם. 

תעלת למאנש

הכירו את נשות התעלה

אנו חמש נשים – כולנו שחייניות מים פתוחים, בטווח הגילאים של 43 עד 61. אהבת הים אצל כולנו היא בדם, ואנו שוחות כל השנה, כמעט בכל התנאים שהים מזמן לנו, ללא חליפות שחייה.

החלטנו להקדיש את אתגר צליחת התעלה למטרה טובה החשובה לכולנו - סיוע לנשים נפגעות אלימות ולמאבק באלימות כלפי נשים בחברה הישראלית וחברנו לעמותת רוח נשית.

הנבחרת הישראלית הכל נשית לחציית הלמאנש באימונים

חוצות את תעלת למאנש

מסלול תמיכה לחברות עסקיות >>
<< Corporate Support

למידע נוסף:
:details & information

Anchor 4
Ocean

מסלול תמיכה לתרומות פרטיות >>

לוגו רוח נשית גדול.JPG

עמותת רוח נשית הינה עמותה א-פוליטית וללא מטרת רווח, זוכת סטטוס יועץ מיוחד לאו"ם (ECOSOC), אות האפקטיביות לעשייה חברתית ואות ההוקרה של השרה לשוויון חברתי בתחום המאבק באלימות נגד נשים.

הצטרפו אלינו!

יחד נאבק באלימות! יחד נשנה את כיוון הרוח! 

Anchor 1
מפה.jpg

חציית הלמאנש

תעלת למאנש מחברת בין האיים הבריטיים לצפון צרפת. המרחק בקו אווירי בין דובר לקאלה הוא כ- 34 קילומטרים, אבל בגלל הזרמים החזקים בתעלה, מרחק הצליחה בפועל ארוך בהרבה. אם מסתכלים על המפה ועל ה-GPS, אפשר לראות שצליחת תעלת למאנש בשחייה לא מתבצעת בקו ישר בין שתי נקודות, אלא במסלול שמזכיר את האות S.

הזמן הממוצע של משחי השליחים בשנת 2021 עמד על 14 שעות ו- 22 דקות. ביולי, המועד בו נחצה את התעלה, טמפרטורת המים נעה סביב 16⁰-15⁰,

ובהתאם לתקנות האיגוד, המשחה הוא ללא חליפות שחיה.

אנו שוחות תחת ארגון Channel Swimming and Piloting Federation הארגונים המפקחים על צליחת התעלה בשחייה קבעו כללים נוקשים בהם חייבים לעמוד לצורך אישור ההישג ונדרשת הכנה ממושכת, כולל עמידה בקריטריון שחיה שנקבע על ידי הארגון ואימוני לילה, (חלק מהמשחה יהיה בשעות החשיכה), אורכו הכולל כ-14 שעות פלוס/מינוס, כתלות בתנאי הים.

Anchor 2

מי אנחנו?

אנו חמש נשים – כולנו שחייניות מים פתוחים, בטווח הגילאים של 43 עד 61. אהבת הים אצל כולנו היא בדם, ואנו שוחות כל השנה, כמעט בכל התנאים שהים מזמן לנו, ללא חליפות שחייה – דרישה שקיימת כמובן גם במשחה אליו אנו מתכוננות בימים אלו. כולנו אימהות לילדים ובחיינו האישיים אנו עוסקות במגוון תחומי עיסוק, כפי שמפורט למטה לגבי כל אחת ואחת מאתנו.

בינינו גם אבישג קופמן טורק, אשר בשנת 2017 צלחה את תעלת הלמאנש בשחיית סולו והייתה ובכך לשחיינית הישראלית הראשונה ולשחיין הישראלי השני שעמד במשימה זו.

אנו נמצאות בעיצומם של אימונים אינטנסיביים שכוללים שחיה של לפחות 15 ק"מ בשבוע באימוני ים ובריכה, לרבות שחיית נפח של 6 ק"מ ומעלה פעם בשבועיים, אימון לילה מדי שבוע (שכן חלק מהמשחה יהיה בשעות החשיכה), אימוני טכניקה ועוד. במרץ השלמנו את העמידה בקריטריון הנדרש לצורך השתתפות במשחה שליחים של חציית התעלה, והוא שחייה בטמפרטורה של 16º ומטה למשך שעה וחצי, יציאה להפסקה של שעה וחזרה לשחייה של שעה נוספת. את הקריטריון ביצענו בטמפרטורה של 14º.

נועה.jpg

נועה צבי

בת 53 ,אמא ל-3 ילדים אנליסטית בכירה בשוק ההון

מיטל.jpg

מיטל סאיסקי

בת 43 ,אמא ל-3 בנות מנהלת בכירה בחברת סטארט-אפ

נעמי.jpg

נעמי ליפין

בת 61 ,אמא ל-3 ילדים, סבתא לנכד. פסיכותרפיסטית, עובדת בתחנה פסיכולוגית ובעלת קליניקה פרטית

תמר.jpg

תמר חושן

בת 51 ,אמא ל-3 ילדים

יועצת ארגונית

אבישג.jpg

אבישג קופמן טורק

בת 47 ,אמא ל-2 בנות מאמנת שחיה, מטפלת בפחד מים, מרצה וציירת.

עקבו אחר האימונים לאתגר בדף "נשות התעלה 2022"

  • Facebook

Crossing the English Channel for Women Survivors of Abuse

First time in Israeli history - an all women team is embarking on a once in a lifetime experience!

5 amazing women are attempting to swim across

The English Channel!

They have chosen to do this while raising funds for Women's Spirit, whose mission is financial independence for women survivors of abuse.

WhatsApp Image 2022-06-16 at 21.00.49.jpeg

Women’s Spirit applauds each of the swimmers and recognizes them as role models of what can be done if we all work together!  Just like in life some days the current drags you under but each of them fights to succeed and that they do! Similar to women survivors of abuse, who day in and day out struggle just to keep themselves afloat, and push beyond what they think they can and cannot do.

Join them is supporting Women's Spirit.

 

Anchor 3
bottom of page